Nowa gama i wycofanie się z WRX

Peugeot zapowiada opracowanie nowej listy zelektryfikowanych samochodów sportowych, które pojawią się na rynku w 2020 roku i w kolejnych latach. Dlatego firma podjęła decyzję o wycofaniu się z mistrzostw WRX z końcem sezonu 2018 ze względu na niepewną przyszłość pojawienia się edycji tych zawodów dla samochodów zelektryfikowanych.


Peugeot z 208-letnią historią, doświadczeniem i wiedzą ze spokojem rozpoczyna proces przechodzenia na ekologiczne rodzaje napędów. Nowe samochody Peugeot 3008 HYBRID4 oraz 508 w wersji sedan i SW HYBRID przedstawione podczas paryskiego salonu samochodowego odzwierciedlają transformację i przyspieszenie tempa działania marki PEUGEOT w kierunku elektryfikacji wszystkich nowych modeli samochodów od 2019 roku.

W zgodzie ze swoimi wartościami Peugeot kontynuuje ofensywę produktową i decyduje się na przedstawienie w 2020 roku oferty nowej gamy hybrydowych samochodów sportowych o wysokich osiągach i niskiej emisji zanieczyszczeń. Hybrydowe wersje samochodów sportowych, które są wizytówką technologicznych osiągnięć marki, będą opracowane we współpracy z zespołami Peugeot Sport. Przyczynią się do kolejnej redukcji emisji CO2 zgodnie z zaleceniami instytucji europejskich wobec producentów samochodów.

Marka Peugeot podjęła decyzję o skoncentrowaniu wysiłków na opracowaniu nowych modeli samochodów w kontekście niepewnej sytuacji rozwoju mistrzostw WRX w kierunku samochodów zelektryfikowanych w perspektywie do 2021 roku. Z tego powodu zawody te nie znalazły się w kalendarzu wdrażania strategii elektryfikacji marki Peugeot realizowanym zgodnie z planem, który zakłada pojawienie się pierwszych sportowych zelektryfikowanych modeli w 2020 roku.