Nowa karetka dzięki pandemii

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej zorganizował uroczystość z okazji zakończenia projektu współfinansowanego przez ministerstwo zdrowia z funduszu przeciwdziałania COVID-19. Dzięki niemu do Krasnegostawu trafiła m.in. nowa karetka.

Na zaproszenie dyrektora SPZOZ w Krasnymstawie Andrzeja Jarzębowskiego oraz starosty krasnostawskiego Andrzeja Leńczuka, na uroczystość przybyli samorządowcy, członkowie zarządu powiatu, radni powiatowi, lekarze kierujący oddziałami szpitala wraz z personelem medycznym i administracyjnym placówki. Jarzębowski powitał gości i zaprosił do Pracowni Biologii Molekularnej. Uroczystość rozpoczęła się wspólną modlitwą, którą poprowadził ks. dziekan Jarosław Wójcik, w dalszej części dr n. med. Elżbieta Puacz oprowadziła uczestników po nowej pracowni.

Kolejnym punktem uroczystości, była prezentacja nowo zakupionego ambulansu, którego poświęcenie odbyło się ze względu na pilną potrzebę użytkowania już 3 sierpnia. W dalszej części uroczystości dyrektor Jarzębowski mówił m.in. o utworzeniu w budynku „starego szpitala” Zakładu Opiekuńczo Leczniczego, zakupie sprzętu medycznego i adaptacji pomieszczeń szpitala na potrzeby pacjentów w ramach projektu „Zdrowe Lubelskie”. Na zakończenie dyrektor szpitala zaprosił wszystkich do skorzystania z bezpłatnych badań diagnostycznych w kierunku boreliozy.(k)

1 KOMENTARZ

  1. Nowa karetka a wkrótce likwidacja 3 oddziałów- pediatrii, noworodków i położnictwa. Rzeczywiście jest się czym chwalić.
    Zwlaszcza ze oddzialy dziecięce w województwie przepełnione i trafiają dzieci nawet z Lublina na leczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here