Nowa koparka, wóz strażacki i oczyszczalnia ścieków

Gmina Gorzków rozstrzygnęła właśnie przetarg na dostawę nowej ładowarko-koparki, planuje też kupić nowy samochód ratowniczo-gaśniczy i przebudować oczyszczalnię ścieków w miejscowości Góry.

Wygląda na to, że gmina Gorzków będzie mogła śmielej myśleć o przebudowie kolejnych dróg, w okolicy ma też być bezpieczniej. – Właśnie rozstrzygnęliśmy przetarg na dostawę nowej koparko-ładowarki – informuje Piotr Cichosz, wicewójt gminy Gorzków. – Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę, za 338 tys. zł.

Nowy sprzęt ma trafić do naszej gminy do końca lipca – dodaje. Na tym nie koniec dobrych wieści z Gorzkowa. – Jesteśmy w trakcie przetargu na dostawę nowego samochodu ratowniczo gaśniczego na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzkowie – mówi Cichosz. Koparka i wóz strażacki to jeszcze melodia przyszłości, pewne inwestycje już się jednak zakończyły.

Np. przebudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Góry. – Wartość zadania to 1 mln 200 tys. zł. Jest to inwestycja współfinansowana z funduszy unijnych w ramach PROW 2014 – 2020. To ważne zadanie z punktu widzenia bezpieczeństwa ekologicznego gminy i usług dla mieszkańców – podkreśla wicewójt. (kg)