Nowa kostka na Reja

Przy ul. Reja zbudowano dwieście metrów nowego chodnika. Zadowoleni mieszkańcy zorganizowali jego uroczyste otwarcie. Było przecinanie wstęgi i szampan.

Budowa chodnika na odcinku od ul. Ks. Brzóski do ul. 11 Listopada od dawna była najczęstszym postulatem zgłaszanym przez mieszkańców na zebraniach rady osiedla Cementownia.
– W tym miejscu ruch uliczny jest bardzo nasilony, a piesi chodzili po ulicy, co było bardzo niebezpieczne – mówi Marcin Lipczuk, mieszkaniec ul. Reja.
Mieszkańcy mieli nadzieję, że inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Ostatecznie propozycja nie zyskiwała wystarczającego poparcia. Z prośbą o wsparcie poproszono radnego Macieja Barańskiego. Jego interwencja okazała się skuteczna. Budowa blisko 200-metrowego odcinka chodnika ruszyła na początku lipca br. Nowa kostka jest już ułożona. Kosztowała około 60 tys. zł.
– Cieszę się, że udało się zrobić coś dla ludzi – mówi radny Baranowski. – Przede wszystkim, zależało nam na poprawie komfortu pieszych i ich bezpieczeństwa. Nie da się jednak ukryć, że dzięki inwestycji, ta część miasta zyskała też znacznie na estetyce.
Zadowoleni mieszkańcy ul. Reja zorganizowali uroczyste otwarcie nowego odcinka chodnika. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali radny Baranowski oraz mieszkańcy Marcin Lipczuk i Robert Daniec. (mo)