Nowa muszla prawie gotowa

Muszla ma być gotowa jeszcze przed świętami

Najpóźniej w Wigilię powinny się zakończyć prace związane z przebudową muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim. Dla lublinian to długo wyczekiwany moment.


Muszla koncertowa to popularne miejsce organizacji wydarzeń kulturalnych. Na jej remont zdecydowano się przede wszystkim ze względu na przeciekający dach. Przetargi ogłaszane w 2017 roku nie przyniosły rezultatów. Wykonawcy życzyli sobie więcej pieniędzy aniżeli przewidywał wydać ratusz.

– Musimy uporać się z tym zadaniem. Dołóżmy środków i starań – mówił w lutym Marcin Nowak, miejski radny. Wiosną udało się wyłonić wykonawcę. Oprócz budowy dachu z tzw. membraną PVC zobowiązał się on m.in. do wymiany podłogi na scenie i odnowienia elewacji.

Roboty dobiegają końca. – Planowany termin ich zakończenia to poniedziałek, 24 grudnia. Jeśli warunki pogodowe nie przeszkodzą lub nie wynikną inne przeciwwskazania, to nie ulegnie on zmianie – mówi Katarzyna Duma z biura prasowego lubelskiego ratusza. Całkowity koszt prac ma wynieść około 860 tysięcy złotych. GR