Nowa radna bez wyborów

Wszystko wskazuje na to, że Teresa Ciastoch, sołtys Izbicy Wsi, zostanie nową radną gminy Izbica. Zastąpi zmarłą niedawno Ewę Szczur.

Przypomnijmy. 13 kwietnia zmarła radna tamtejszej rady gminy Ewa Szczur. Miała 64 lata. – To niepowetowana strata dla całej społeczności naszej gminy. Radna Ewa była wspaniałym i lubianym człowiekiem – podkreślał w rozmowie z Nowym Tygodniem Jerzy Lewczuk, wójt Izbicy.

Ewa Szczur była z zawodu pielęgniarką. Przez lata pracowała w Ośrodku Zdrowia w Izbicy, a także w SP w Izbicy. W 2017 r. przeszła na emeryturę.

– Wówczas postanowiła, że jeszcze bardziej zaangażuje się w życie naszej gminy. Po raz pierwszy dostała się wówczas do rady gminy, wygrywając wybory uzupełniające – mówi Jerzy Lewczuk, wójt gminy Izbica. Ewa Szczur kandydowała właśnie z komitetu wyborczego wójta Lewczuka. – Sprawdziła się jako radna i w 2018 r. ludzie znów jej zaufali i ponownie wybrali do rady. Pani Ewa pełniła w niej funkcję przewodniczącej komisji oświaty, kultury, zdrowia i opieki społecznej – wspominał wójt.

Ewa Szczur zmarła niespodziewanie 13 kwietnia. Miała 64 lata.

Po śmierci radnej Krajowe Biuro Wyborcze w Chełmie na 18 lipca tego roku zarządziło wybory uzupełniające do rady gminy Izbica. Do 24 maja trwała rejestracja komitetów wyborczych, które chcą zgłosić swoich kandydatów na zastępcę radnej Szczur. We wskazanym terminie zarejestrował się tylko jeden komitet – Komitet Wyborczy Wyborców Jerzego Lewczuka i Teresy Ciastoch.

Wiadomo, że to nie wójt Izbicy będzie kandydatem do rady, wszystko wskazuje, że zostanie nim właśnie Teresa Ciastoch, na co dzień sołtys Izbicy Wsi. Ciastoch dobrze znała się z radną Szczur.1 lipca 2020 r. gmina Izbica informowała np. o wspólnej inicjatywie obu pań. Sołtys Ciastoch oraz śp. radna Szczur odnowiły wówczas plac zabaw znajdujący się na rynku w Izbicy. Koszt realizacji przedsięwzięcia panie pokryły z własnych funduszy. – Dzięki ich zaangażowaniu już w najbliższym czasie najmłodsi mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z kolorowego i odnowionego miejsca do zabaw – informowała gmina.

Ciastoch zostanie radną bez wyborów. Nie ma obowiązku ich przeprowadzenia, skoro zgłosił się jeden kandydat. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here