Nowe a już do naprawy

Sypią się drogi, które powiat wykonywał w ramach prac poscaleniowych. Najgorzej jest pod Siedliszczem i w Bukowie Wielkiej. Ale jest jeszcze gwarancja…

W ramach prac poscaleniowych w powiecie chełmskim powstało dużo utwardzonych, gminnych dróg. Miały służyć rolnikom jako dojazd do pól. Ale mieszkańcy skarżą się, że w zasadzie nowe drogi już się sypią. Pisaliśmy niedawno o jednej z takich dróg w Anusinie pod Siedliszczem. Mieszkańcy wsi żalili się, że co chwilę na drodze pojawiają się doły i ciężko po niej jeździć. Podobnie jest w Bukowie Wielkiej w gminie Sawin. Powiat, póki może, korzysta z gwarancji.
– Zgłaszamy usterki firmie, która je naprawia na bieżąco, ale kłopot w tym, że drogami, które w założeniu miały sporadycznie służyć jako dojazd do pól prowadzony jest normalny, często ciężki ruch samochodowy – mówi Marek Bedliński ze Starostwa Powiatowego w Chełmie.
Dopóki jest gwarancja, powiat będzie zgłaszał usterki. Ale po niej kłopot przejdzie już na gminy, do których należą drogi. W tym roku kończy się gwarancja na siedem dróg. Do maja przyszłego roku skończy się gwarancja na drogi w Majdanie Nowym i Bukowie Wielkiej. (bf)