Nowe, a już zniszczone

Ledwo się pojawiły, a już zostały zniszczone. Mowa o nowych ławkach, które stanęły przy kilku głównych świdnickich ulicach. Część ławek pomazano, a z niektórych oderwano przymocowane do nich herby. Starostwo zapowiada, że będzie walczył z wandalami.

W ubiegłym tygodniu przy powiatowych ulicach na terenie Świdnika zamontowało nowe ławki. Stanęły na Racławickiej, Armii Krajowej, Kosynierów i Lotników Polskich. Prosili o nie sami mieszkańcy, głównie seniorzy, którzy wracając z zakupów lub podczas spacerów, chcieli miejsc do odpoczynku.

W sumie powiat zainstalował 35 ławek. Przy każdej z nich ustawiono śmietniczkę, a łączny koszt takich zestawów wyniósł 22, 3 tys. zł. Na ławkach umieszczono tabliczki z herbem powiatu i jak się okazuje niektórym herby spodobały się tak bardzo, że postanowili je sobie przywłaszczyć.

– Niestety już pierwszej nocy z ławek skradziono herby powiatu, a kolejnej ławki zostały pomazane. W tej chwili przy udziale policji i straży miejskiej staramy się ustalić sprawców. Ławki zostały zamontowane na prośbę mieszkańców, a ich lokalizacja była konsultowana ze Świdnicką Radą Seniorów i mieszkańcami poprzez media społecznościowe.

Jestem zaskoczony, że ławki, na które tak czekali mieszkańcy, już pierwszej nocy zostały zdewastowane i zniszczone. Zamiast cieszyć oko, szpecą. Chciałbym wierzyć, że to jednorazowy wybryk, a sprawców uda się szybko wykryć i ukarać. Musimy pamiętać, że ławki zakupiliśmy i zamontowaliśmy z pieniędzy nas wszystkich, mieszkańców, wszyscy więc powinniśmy o nie dbać – mówi starosta świdnicki Łukasz Reszka. (w)