Nowe boisko czeka na uczniów

Przebudowane boisko przy SP nr 30 gotowe do gry

Zakończyła się przebudowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego (ulica Nałkowskich). Przeszło już odbiory techniczne i czeka na powrót uczniów do szkoły.


Prace przy SP 30 trwały prawie pół roku (ruszyły w sierpniu). – Polegały na modernizacji istniejącego boiska do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki wraz z budową ogrodzenia, oświetlenia i monitoringu. Remontem objęto także schody i dojścia do obiektu – wylicza Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

Boisko syntetyczne o wymiarach 30 m x 45 m i powierzchni całkowitej 1350 metrów kwadratowych zostało wykonane na podbudowie z kruszywa, ze żwirowo-gumową „warstwą stabilizującą” oraz zieloną, poliuretanową nawierzchnią. Na boisku pojawiły się nowe bramki, kosze uchwyty, oświetlenie i kamery monitoringu.

Remontem objęto też schody wraz z dojściami prowadzącymi na boisko i na plac asfaltowy, a także dojścia i schody od strony przedszkola, o łącznej powierzchni około 120 m2. Schody mają nowe stopnie oraz poręcze ze stali nierdzewnej. Boisko ogrodzono cokołem z wysokimi przęsłami w formie paneli. W ogrodzeniu od strony przedszkola wykonana została furtka. Roboty kosztowały około 840 tysięcy złotych, ale to dopiero pierwszy etap inwestycji. W ramach planowanego drugiego etapu prac przebudowane ma zostać boisko do piłki nożnej i bieżnia. Miasto ma już gotowy projekt.

Urzędnicy planują też inne sportowo-oświatowe inwestycje. – Pod koniec grudnia ogłosiliśmy przetargi na rewitalizację boiska na terenie Szkoły Podstawowej przy ul. Lotniczej oraz budowę zaplecza dla boiska rugby. Zleciliśmy też wykonanie nawodnienia trawiastego boiska Sygnału. Przed nami również budowa dwóch zewnętrznych siłowni na terenie XXX Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 29 – zapowiada Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. GR

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here