Nowe karetki do walki z pandemią

To będzie kolejny w ostatnim czasie zakup karetek przez lubelskie pogotowie. W listopadzie ubiegłego roku jednostka, podległa samorządowi województwa, wzbogaciła się o sześć nowych mercedesów, które osobiście „przetestował” marszałek Jarosław Stawiarski

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe wkrótce wzbogaci się o kolejne trzy nowe ambulanse sanitarne. Ich zakup stał się możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej projektu mającego na celu realizację działań związanych ze zwalczaniem pandemii koronawirusa oraz innych chorób zakaźnych.

Nowe karetki, warte w sumie blisko 1,5 mln zł., dostarczy firma Ratownik – Ambulanse sp. z o. o. z Jabłonny koło Warszawy. Zostaną one zabudowane na podwoziu samochodów Renault Master i otrzymają żółte barwy, analogicznie jak dostarczone jesienią ubiegłego roku Mercedesy (6 szt.). Na ich główne wyposażenie złoży się m. in. defibrylator, respirator transportowy czy ssak akumulatorowo-sieciowy i pompa infuzyjna. Powinny one dotrzeć do Lublina jeszcze w styczniu.

Ambulanse trafią do zespołów wykonujących transport chorych na Covid-19, które do tej pory poruszały się samochodami mającymi już niemal 10 lat i kilkaset tysięcy kilometrów na liczniku. Po ustaniu epidemii będzie zaś wykorzystywany do transportu sanitarnego między szpitalami.

– WPR SP ZOZ w Lublinie utworzyło od 2 marca 2020 r. do odwołania łącznie 4 zespoły w zakresie transportu pacjentów podejrzanych o zakażenie i zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 oraz transportu materiału biologicznego do badań laboratoryjnych z tym związanych. Stacjonują one w Podstacji Śródmieście przy ul. Spadochroniarzy 8 – informuje Edyta Łopałło z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here