Nowe kursy na wiosnę

Autobusy linii 55, kursujące na trasie Świdnik – Lublin, zgodnie z wolą mieszkańców będą jeździły częściej

150 tys. zł więcej niż w roku poprzednim wyda Świdnik na komunikację miejską. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wprowadzenie do rozkładów nowych kursów. Te zostaną uruchomione w drugim kwartale roku.


Świdnicki magistrat przymierza się do wprowadzenia zmian w komunikacji miejskiej. O to, co trzeba poprawić, jeszcze we wrześniu ubiegłego roku zapytał mieszkańców w ankiecie. Jej wyniki pokazały, że świdniczanie chcą zwiększenia częstotliwości kursów, szczególnie w godzinach między 10 a 15 oraz 18 a 22. Wielokrotnie poruszana była też kwestia braku połączeń między kursem o godzinie 22 a pierwszym nocnym autobusem, jadącym o godz. 0.30. Sygnalizowano też potrzebę zwiększenia kursów w weekendy i dni wolne od pracy. Uwagi te, a przynajmniej ich część, już wkrótce zostanie uwzględniona.
– Tegoroczny budżet na komunikację miejską został zwiększony o prawie 150 tys. zł. W drugim kwartale 2018 roku planowane jest zwiększenie ilości kursów na istniejących liniach, o co prosili mieszkańcy w przeprowadzonej we wrześniu ankiecie – informuje Karol Łukasik, rzecznik Urzędu Miasta Świdnik.
Z początkiem tego roku uczniowie z Lublina mogą korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Świdniczanie nie ukrywają, że oni również chcieliby, aby ich dzieci miały taką możliwość. Świdniccy urzędnicy wyliczają, ile z budżetu miasta trzeba byłoby dołożyć do bezpłatnej komunikacji dla uczniów.
– Ostateczne decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadły, ale dobra wiadomość jest taka, że od początku roku dzieci uczące się w Lublinie, które nie ukończyły 16 roku życia, mogą jeździć komunikacją miejską bezpłatnie – dodaje Łukasik. (w)