Nowe mury dawnego ratusza

W wyniku podjętych przez wiceprzewodniczącego rady miasta Krasnystaw Marcina Wilkołazkiego interwencji, rekonstrukcja murów pierwszego domu miejskiego w Krasnymstawie doczekała się remontu.

Jeszcze do niedawna stan konstrukcji usytuowanej w centralnej części rynku w Krasnymstawie, która odwzorowywała zarys dawnego ratusza, był opłakany. – To nie tylko stawiało nasze miasto w złym świetle w oczach turystów i gości, ale również mogło stwarzać zagrożenie – zauważa Marcin Wilkołazki, wiceprzewodniczący rady miasta Krasnystaw.

Po wielomiesięcznych staraniach radnego od kilku dni centrum Starówki zmieniło swój wygląd. – Lasujące się mury zostały rozebrane, a w ich miejsce częściowo wzniesiono nowe z bloczka betonowego – mówi Wilkołazki. Wiceprzewodniczący chce też, by w pobliżu murów pojawiła się tablica z wizualizacją budynku, który stał kiedyś w tym miejscu.

– Dodatkowo trzeba wykonać jego trójwymiarową wirtualną rekonstrukcję, która zostałaby umieszczona w Internecie i byłaby rozszerzeniem informacji i wizualizacji znajdującej się na tablicy. Przy dzisiejszym rozwoju technologicznym nie będzie to zadanie ani trudne do wykonania, ani bardzo kosztowne, a atrakcyjność turystyczna tego historycznego elementu dawnej architektury rynku z pewnością wzrośnie – mówi Wilkołazki. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here