Nowe rozdanie w Starcie Krasnystaw

Marcin Wojewoda, prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy, nowym prezesem Startu Krasnystaw? Odpowiedź na to pytanie poznamy już 8 sierpnia.

Piłkarzom Startu Krasnystaw nie udało się utrzymać w IV lidze. Po tym, jak rok temu awansowali do niej z okręgówki, okazało się, że na grę w wyższym poziomie rozgrywkowym są za słabi. Z 30 IV-ligowych spotkań przegrali 18, wygrali tylko 5, zremisowali 7 i zajęli przedostatnie miejsce w tabeli. Za pracę podziękowano trenerowi Pawłowi Kamińskiemu, a 18 lipca do dymisji podał się cały zarząd klubu na czele z prezesem Robertem Grzesiakiem.
– Po prostu nie miałem pomysłu na to, jak dalej prowadzić klub – przyznaje Grzesiak. Były już prezes Startu jest rozgoryczony zaistniałą sytuacją.

– Niestety więcej było wokół klubu osób, które przeszkadzały niż pomagały, a wymagania mieli jakby Start grał w Ekstraklasie. Przyznaję, że miałem tego dość, dlatego podjąłem decyzję o odejściu. Startowi życzę oczywiście jak najlepiej, bo sercem jestem z tą drużyną – dodaje Grzesiak. Tymczasowo prowadzenie seniorów Startu powierzono Markowi Kwietniowi, który był już kiedyś trenerem krasnostawskiej drużyny i to z sukcesami.

Z drużyną opartą o zawodników Jedynki Krasnystaw awansował do IV ligi, w której w sezonie 2006/2007 zajął wysokie, 11. miejsce (ósma była wówczas Chełmianka). – Czy zostanę z zespołem na dłużej okaże się 5 sierpnia, na kiedy zaplanowane jest walne zgromadzenie członków klubu – mówi Kwiecień. Jedynym kandydatem na prezesa Startu jest ponoć Marcin Wojewoda, prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy.

Człowiek pełen pasji, ale przede wszystkim osoba niezwykle zaangażowana w to, co robi i skuteczna. – Trudno sobie wyobrazić lepszego kandydata na to stanowisko – przyznaje Robert Grzesiak. – Jak pan Wojewoda zostanie prezesem klubu, na pewno w nim zostanę – twierdzi z kolei Marek Kwiecień.

Sam Marcin Wojewoda powiedział nam, że trwają rozmowy między nim, a członkami klubu Start Krasnystaw. – Czy zostanę jego prezesem rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu – ucina spekulacje. Walne zebranie członków klubu Start Krasnystaw wyznaczono na 8 sierpnia w budynku MOSiR o 18.00. Podczas spotkania ma zostać wybrany nowy prezes klubu (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here