Nowe „rozdanie” w Starcie

Tak, jak zapowiadaliśmy Marcin Wojewoda, prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy, został nowym prezesem Startu Krasnystaw. Rolę trenera drużyny powierzono Markowi Kwietniowi.

Po tym, jak drużyna seniorów Startu Krasnystaw nie dała rady utrzymać się w IV lidze, z funkcji prezesa klubu zrezygnował Robert Grzesiak. Wybór jego następcy, a także datę ogłoszenia, kto zostanie nowym trenerem Startu, wyznaczono na 8 sierpnia. Już tydzień temu pisaliśmy jednak, że prezesem krasnostawskiej drużyny najpewniej zostanie Marcin Wojewoda, na co dzień prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy, a nowym trenerem Marek Kwiecień. I trafiliśmy w dziesiątkę.

Podczas czwartkowego nadzwyczajnego walnego zebrania członków klubu Start Krasnystaw, na prezesa wybrano właśnie Wojewodę, zaś nowy zarząd stanowisko trenera pierwszej drużyny powierzył Markowi Kwietniowi, który już w przeszłości z sukcesami prowadził zespół Startu w IV lidze.

Tego samego dnia wybrano też nowy zarząd klubu, w którego skład wchodzą: Marian Bartosiewicz, Mariusz Bąk, Piotr Gołąbek, Michał Moniakowski i Dawid Bielak. – Liczymy, że wraz z nowym prezesem, zarządem i trenerem czeka nas nowa, lepsza przyszłość. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w rozwój klubu, razem na pewno damy radę – czytamy na stronie Startu Krasnystaw. Gratulacje nowemu prezesowi złożył m.in. wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki.

Wydaje się, że lepszych decyzji podczas walnego nie można było podjąć. Marcin Wojewoda to znany w powiecie krasnostawskim działacz społeczny, człowiek, który z pasją angażuje się w to, co robi. Kierowany przez niego Bank Spółdzielczy w Izbicy jest sponsorem wielu wydarzeń. Jest więc nadzieja, że budżet Startu wzrośnie. Uwagę zwraca też osoba Piotr Gołąbka. To były piłkarz Startu od lat mieszkający w USA, gdzie prowadzi firmę budowlaną, bliski znajomy boksera Tomasza Adamka. Jego syn, Daniel, został niedawno burmistrzem miasteczka Elmwood Park w stanie New Jersey. (kg)