Nowe twarze w chełmskiej komendzie

Szeregi chełmskiej policji zasilą czterej nowi funkcjonariusze. W ubiegłym tygodniu, podczas uroczystej zbiórki, otrzymali z rąk komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie służbowe legitymacje.

To już czwarty w tym roku nabór funkcjonariuszy do lubelskiego garnizonu. Podczas środowych (9 listopada) uroczystości w Lublinie nowych stróżów prawa, w obecności kadry kierowniczej i przedstawicieli związków zawodowych, powitał w szeregach komendant wojewódzki policji w Lublinie – insp. Paweł Dobrodziej. Policjanci ślubowali „służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Następnie otrzymali z rąk komendanta legitymacje służbowe.

Z 35 nowych mundurowych do chełmskiej komendy trafi 4. Większość z wykształceniem wyższym (prawo, administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne). Przyjęci do służby policjanci wyjadą na kurs podstawowy do szkoły policyjnej.
W tym roku do lubelskiego garnizonu policji przyjęto łącznie już 181 nowych funkcjonariuszy. W Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie nadal są wakaty. (pc)