Nowe usta prezydenta

Wioletta Bielecka od 11 marca odpowiada za obsługę medialną w Biurze Prasowym wchodzącym w skład Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm. Wcześniej pracowała jako rzecznik prasowy w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej. Do Chełma przeniosła się jeszcze przed wyborami samorządowymi…

Ręką prezydenta Jakuba Banaszka, odpowiedzialną za kontakty z mediami, została Wioletta Bielecka, dotąd w Chełmie nikomu nieznana. Wygrała ogłoszony jeszcze w lutym konkurs. Pochodzi z Białej Podlaskiej, studiowała w Warszawie i Lublinie. Ostatnim jej pracodawcą był starosta powiatu bialskiego, gdzie najpierw odbywała staż, a następnie została rzecznikiem prasowym starostwa.

Wioletta Bielecka jest na razie pierwszą osobą w nowo stworzonym Biurze Prasowym, wchodzącym w skład Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm, Jakuba Banaszka. Docelowo mają w nim pracować jeszcze dwie osoby. Biuro będzie odpowiedzialne nie tylko za kontakty z mediami, a również za prowadzenie strony internetowej miasta, a także mediów społecznościowych.

Gdy informacja o zatrudnieniu Bieleckiej pojawiła się w Internecie, nie zabrakło komentarzy, że po Grzegorzu Orzełowskim, prezesie Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich, to kolejna osoba spoza Chełma zatrudniona przez prezydenta Banaszka.

On sam mówi, że Wioletta Bielecka jeszcze przed wyborami samorządowymi z przyczyn osobistych przeprowadziła się do Chełma. – Nie znałem jej wcześniej, pani Bielecka nie była i nie jest członkiem żadnej partii – twierdzi prezydent. (s)