Nowe zastępy pielęgniarek

Oto są! Pierwsi absolwenci kierunku pielęgniarstwo na PWSZ w Chełmie, którzy już niedługo trafią do szpitali i przychodni.

– Jesteście historycznym rocznikiem. Pierwszym, który opuszcza nasze mury z dyplomem pielęgniarstwa – mówił rektor Józef Zając do 26 absolwentek i 2 absolwentów zgromadzonych na uroczystości ukończenia studiów licencjackich. Przyszłe pielęgniarki i przyszli pielęgniarze przyrzekali zawsze nieść pomoc chorym. Nie obyło się też bez wręczenia symbolicznych czepków.
– Choć czepek już dawno przestał być elementem pielęgniarskiego stroju, wciąż pozostaje atrybutem tego zawodu. Dlatego postanowiliśmy powrócić do tej tradycji i mamy nadzieję, że ten rytuał na stale u nas zagości – podkreślały władze uczelni.
Jednak na „czepkowaniu” kolejnych absolwentów pielęgniarstwa plany chełmskiej PWSZ się nie kończą. Uczelni wciąż marzy się instytut nauk medycznych z prawdziwego zdarzenia. – Planujemy otworzenie kolejnych kierunków w tym instytucie, w tym także lekarskiego – zapowiadał podczas uroczystości J. Zając. (mg)