Nowi proboszczowie krasnostawskich parafii

W niedzielę, 21 lipca, lubelski biskup pomocniczy Mieczysław Cisło dokonał liturgicznego przekazania parafii pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie jej nowemu proboszczowi ks. kanonikowi Jarosławowi Wójcikowi. Nowy proboszcz pojawił się też w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia.

W uroczystej mszy w kościele pw. Franciszka Ksawerego wzięli udział m.in. posłowie Teresa Hałas i Lucjan Cichosz oraz starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk. Ks. Jarosław Wójcik zastąpił na stanowisku proboszcza ks. Henryka Kapicę, który przeszedł na emeryturę. Nowy proboszcz parafii pw. Św. Franciszka Ksawerego był wcześniej proboszczem m.in. parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krzczonowie, a ostatnio parafii pw. św. Zofii w Tarnogórze. –

Gratulując księdzu Jarosławowi zapewniam o życzliwości i wsparciu. Dziękuję najserdeczniej Księdzu Prałatowi Henrykowi Kapicy za 18 lat modlitwy, skupienia, twórczej pracy na rzecz środowiska i wszystkich Parafian oraz chwałę Bogu. Osobiście najmocniej dziękuję za wielkie zaangażowanie na rzecz budowania Ogrodów św. Jana Pawła II, renowacji ołtarzy oraz patriotyzmu obywatelskiego i historycznego – napisała na swojej stronie internetowej poseł Teresa Hałas.

Księdza kanonika Jarosława Wójcika witał też poseł Lucjan Cichosz, który złożył proboszczowi życzenia zdrowia, błogosławieństwa Bożego i Matczynej opieki na każdy dzień, a także radości z pełnionej posługi duszpasterskiej w krasnostawskiej parafii.

Zmiany zaszły też w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia. W miejsce ks. Andrzeja Jachimka, który został proboszczem parafii pw. św. Jana Nepomucena w Żukowie, posługę pełni teraz ks. Paweł Ciosmak, przeniesiony z urzędu wikariusza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Firleju. (kb)