Nowi „terytorialsi” złożyli przysięgę

49 żołnierzy zasiliło szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uroczysta przysięga odbyła się na terenie kompleksu przy Drodze Męczenników Majdanka.


– Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 49 ochotników z Lubelszczyzny, którzy zasilą teraz szeregi pięciu batalionów wchodzących w skład lubelskiej brygady OT. W związku z pandemią, przysięga odbyła się jedynie w wąskim gronie członków rodziny – relacjonuje kapitan Damian Stanula, oficer prasowy lubelskiej brygady.

Żołnierze, którzy zasilili szeregi 2 LBOT to mieszkańcy naszego regionu. W tym gronie są zarówno uczniowie, studenci, a także osoby aktywne zawodowo. – Mundur to nie tylko wygląd, to przede wszystkim ciężka praca fizyczna i psychiczna – powiedziała tuż po złożeniu przysięgi Emilia Sadowska, uczennica technikum.

Była to pierwsza przysięga lubelskich „terytorialsów”, po przerwie spowodowanej pandemią i 25. w historii 2 LBOT. Po raz pierwszy ceremonia odbyła się na terenie kompleksu przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie, gdzie po wakacjach „przeprowadzi się” lubelska brygada. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here