Nowy asfalt w Kaszubach

Zakończyła się przebudowa gminnej drogi w Kaszubach, łączącej się z drogą wojewódzką nr 837 Żółkiewka – Zamość w Równiankach. Gmina Rudnik na ten cel dostała ponad 420 tys. zł wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych.

W ubiegły piątek 7 sierpnia władze gminy Rudnik dokonały uroczystego otwarcia przebudowanej drogi gminnej w Kaszubach. Na odcinku prawie jednego kilometra położono nowy dywanik asfaltowy. Inwestycja w całości kosztowała 604 tys. zł, w tym m.in. są projekt i wydatek na nadzór inwestorski. Gmina Rudnik na przebudowę drogi dostała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 70 procent kosztów inwestycji bez podatku VAT. Kwota wsparcia to 423 tys. zł.

Zakres robót w ramach zadania obejmował częściową wymianę podbudowy z mieszanki kruszywa oraz wykonanie nawierzchni z dwóch warstw betonu asfaltowego. Inwestycja rozpoczęła się listopadzie ubiegłego roku, a zakończyła 29 lipca br. W uroczystym otwarciu drogi, oprócz władz gminy Rudnik z wójtem Pawłem Kucharczykiem na czele, wzięli też udział dyrektor Biura Wojewody Lubelskiego Paweł Paszko oraz starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk. (s)