Nowy dach na SOSW

Starostwo Powiatowe zrealizowało kolejną inwestycję – modernizację dachu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Krasnymstawie. Prace trwały od kwietnia 2020 r. Inwestycja w całości została zrealizowana z budżetu powiatu.

Całkowity koszt remontu pokrycia dachowego wyniósł 360 tys. zł. – Skala prac obejmowała wymianę pokrycia dachowego wraz z remontem kominów i gzymsów wieńczących – informuje Marek Nowosadzki, wicestarosta krasnostawski. Do remontu wykorzystano blachę typu alucynk. Dokonano potrójnej impregnacji oraz wzmocnienia więźby dachowej. – Całkowicie odnowiono gzymsy wieńczące znajdujące się poniżej dachu budynku. Zamontowano nowe orynnowanie oraz wyłaz dachowy.

Całość wykonanych elementów ściennych została odnowiona, poddana konserwacji i pomalowana po uprzednim skuciu, oczyszczeniu, odgrzybieniu i otynkowaniu powierzchni – dodaje. Dach został zabezpieczony przed wyładowaniami atmosferycznymi przez montaż nowej instalacji odgromowej. Prace remontowe zakończyły się 1 lipca. Jest to pierwszy etap z zaplanowanych inwestycji w odnowie zabytkowego budynku SOSW znajdującego się w centrum miasta. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here