Nowy dom dla Budowlanych

Klub Sportowy Budowlani wreszcie doczeka się nowoczesnej infrastruktury sportowej! Przy ul. Magnoliowej, tuż obok istniejącego od 2016 roku boiska do rugby, za blisko 2 miliony złotych powstanie zaplecze szatniowo-szkoleniowe.


Dotychczas z rewitalizowanego przed kilkoma laty boiska, mieszczącego się tuż obok Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, korzystała głównie odnosząca od lat spore sukcesy klubowa młodzież oraz dzieci trenujące w KS Budowlani. Teraz, gdy powstanie nowoczesne zaplecze szatniowo-szkoleniowe, obiekt może zostać główną bazą szkoleniową lubelskiego klubu, także dla seniorów.

– Tym bardziej, że nie wiadomo co dalej będzie z boiskiem przy ul. Krasińskiego. Do końca sezonu właściciel części terenu, na którym znajduje się boisko i stadion użyczył nam go. Co będzie dalej? Ne wiemy – przyznaje Jacek Zalejarz, prezes lubelskiego klubu. Jeśli umowa nie zostanie przedłużona wówczas obiekty przy ulicy Magnoliowej staną się główną bazą treningową klubu. Z kolei ligowe mecze w ekstralidze seniorzy EDACH Budowlanych, tak jak to miało już miejsce jesienią, będą rozgrywali na Arenie Lublin (telewizyjne spotkania na głównej płycie, pozostałe na jednym z bocznych boisk).

Zaplecze szatniowo-szkoleniowe przy ul. Magnoliowej ma powstać do końca czerwca 2022 roku. Za 1,8 mln złotych wybuduje je firma ADABUD. Zbudowany zostanie budynek parterowy typu segment o konstrukcji drewnianej z prefabrykowanych elementów, posadowiony na żelbetowej płycie fundamentowej, w którym znajdą się 4 szatnie, 4 umywalnie, toalety, 2 magazyny, pomieszczenie techniczne, pokój biurowy, a także przestronna sala zebrań.

Zostaną wykonane dojazdy z kostki brukowej, plac manewrowy z ekokratki oraz od strony wejść do budynku – chodniki. W ramach inwestycji zostaną wykonane również roboty sanitarne, przyłącza wodociągowe i kanalizacji, instalacje ciepłej i zimnej wody, centralnego ogrzewania, wentylacji, instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Budynek zostanie wyposażony w ogrzewanie podłogowe, sterowane segmentami, pompę ciepła powietrze – woda, a także panele fotowoltaiczne. Elewacja będzie w kolorze jasnopopielatym i niebieskim, z białą stolarką okienną oraz ciemnoniebieskimi drzwiami. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here