Nowy most w 2025 roku

Krasnystaw ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa przeprawy mostowej w Krasnymstawie na rzece Wieprz ” wraz z drogami dojazdowymi. To długo oczekiwana inwestycja, która pomoże odkorkować miasto.

– W ramach zadania planuje się wykonanie realnej koncepcji oraz projektu budowlanego dla budowy mostu na rzece Wieprz oraz budowy, rozbudowy i przebudowy dróg gminnych w celu włączenia drogi na moście do istniejącej i projektowanej sieci dróg publicznych tj. ul. Nieczaja, ul. Kaczej i ul. Gawryłowa – informuje Krzysztof Zieliński z urzędu miasta Krasnystaw.

Oba zadania podzielone zostały na dwa etapy, przy czym etap I obejmuje opracowanie koncepcji wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Etap II to opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. 9 lutego nastąpiło otwarcie ofert dotyczących opracowania dokumentacji projektowej, której koszt oszacowano na ok. 1,78 mln zł.

– Pieniądze na dokumentację pochodzą m.in. z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej. W przetargu oferty złożyły 4 firmy, z czego najtańsza oferta opiewała na kwotę 945 tys. zł zaś najdroższa 2,43 mln zł – dodaje. Budowa przeprawy mostowej wraz z przebudową wspomnianych ulic jest planowana na lata 2023-2025. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here