Nowy naczelnik od finansów

Wydział Finansowy Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie ma nowego naczelnika. Magdalenę Piotrowską-Bożym, która kilka tygodni temu za porozumieniem stron rozwiązała umowę o pracę, zastąpił Jarosław Radczuk, dotychczasowy główny księgowy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

W połowie listopada br. wieloletnia naczelnik Wydziału Finansowego w Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie Magdalena Piotrowska-Bożym postanowiła odejść z pracy. Starosta Andrzej Leńczuk przystał na jej propozycję rozwiązania umowy za porozumieniem stron z końcem listopada br. Nagłe odejście doświadczonej urzędniczki było szeroko komentowane w całym starostwie. Nie brakuje opinii, że w Wydziale Finansowym przydałyby się jeszcze jedne ręce do pracy, a może i więcej. Urzędnicy podobno mają być przeciążeni. Nie wiadomo jednak, czy to był jeden z powodów odejścia z pracy Magdaleny Piotrowskiej-Bożym. Ona sama poinformowała starostę, że dostała korzystniejszą ofertę pracy, dlatego postanowiła zmienić pracodawcę. Jak mówił sam Andrzej Leńczuk, wpływ na jej decyzję o odejściu ze starostwa miały też inne sprawy rodzinne, a chodziło o przeprowadzkę do Lublina.

Wydział Finansowy ma już nowego naczelnika. Został nim Jarosław Radczuk, który do tej pory pełnił funkcję głównego księgowego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie. Kierownicze stanowisko w Wydziale objął z 1 grudnia br. Starosta Leńczuk powołując nowego naczelnika skorzystał z możliwości, jakie dają przepisy. Prawo zezwala na przeniesienie pracownika samorządowego z jednostki do jednostki bez konieczności ogłaszania naboru. (s)