Nowy posterunek już działa

W poniedziałek (21 stycznia) oficjalne otwarcie nowego posterunku policji w Siedliszczu z udziałem wojewody lubelskiego i zastępcy komendanta głównego policji. Ale posterunek i funkcjonariusze pracują już od listopada minionego roku.

W paździenriku zakończyła się budowa a od listopada nowy posterunek policji w Siedliszczu zaczął pracę. Łącznie z kierownikiem asp. szt. Rafałem Dzieńkowskim, pełni w nim służbę dwunastu funkcjonariuszy. Oficjalne otwarcie posterunku miało się odbyć już w połowie grudnia, ale chyba policji trudno było zgrać terminy z oficjelami.

Na poniedziałkowe uroczystości swój przyjazd zapowiedział wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek oraz „kadra kierownicza” Komendy Głównej Policji – prawdopodobnie jeden z zastępców komendanta głównego.

Po latach przerwy policja w końcu wraca do Siedliszcza. A przyczyniły się do tego niewątpliwie władze gminy. Po pierwsze tym, że doprowadziły do przywrócenia Siedliszczu praw miejskich a także przekazaniem nieodpłatnie Komendzie Wojwódzkiej Policji działki pod budowę posterunku i przygotowaniu dokumentacji technicznej tej inwestycji. (bf)