Nowy rekord na lotnisku

W sierpniu z lubelskiego portu skorzystało ponad 40 tys. podróżnych. To kolejny rekordowy miesiąc.
Przez cały 2016 rok w statystykach lotniska widać wyraźny wzrost odprawianych pasażerów w stosunku do lat ubiegłych. Również sierpień okazał się rekordowy dla świdnickiego portu. W tym miesiącu lotnisko odprawiło ponad 40 tys. podróżnych.
– W sierpniu padł życiowy rekord lotniska – mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.
Do osiągnięcia rekordu przyczyniło się połączenie do Bułgarii, ale nie tylko. – W miesiącach letnich zawsze odnotowujemy zwiększony ruch, nie tylko w połączeniach czarterowych – mówi Piotr Jankowski. – Natomiast, porównując do tego samego okresu w minionym roku, osiągnęliśmy kilkudziesięcioprocentowy wzrost.

W sierpniu 2015 roku z podlubelskiego lotniska skorzystało nieco ponad 27 tys. pasażerów. Wzrastający ruch w porcie jak na razie potwierdza założenia władz spółki dotyczące planowanej liczby pasażerów w całym 2016 roku. Pod koniec minionego roku przedstawiciele lotniska zakładali, że w kolejnym roku uda się obsłużyć od 400 do 440 tys. podróżnych.
– Taki jest plan, ale o jego realizacji będziemy mogli mówić dopiero w grudniu – podkreśla Piotr Jankowski.
W tej chwili przez osiem miesięcy tego roku z podlubelskiego lotniska skorzystało ponad 235 tys. pasażerów. Natomiast na jesień zostały już zapowiedziane zmiany w rozkładzie lotów. W grudniu zostanie uruchomione nowe połączenie z Lublina do Barcelony. Samoloty będą latały do Hiszpanii dwa razy w tygodniu.
Gorszą wiadomością jest z kolei zawieszenie w październiku przez Lufthansę połączenia do Frankfurtu. Przedstawiciele lotniska już w chwili ogłoszenia tej informacji tłumaczyli, że będą się starali pozyskać przewoźnika, który będzie latał na jedno z największych lotnisk przesiadkowych w Europie. – Rozmowy w tej sprawie nadal trwają – mówił w minionym tygodniu Piotr Jankowski. (kal)