Nowy rok szkolny, nowe laptopy

Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w SP w Fajsławicach i SP w Siedliskach Drugich rozpoczął się nowy rok szkolny.

Inaugurację roku szkolnego w obu gminnych szkołach rozpoczęły msze. Odprawiono je w parafii w Fajsławicach i w parafii w Siedliskach Drugich. Uroczystości kontynuowane były w szkołach z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

– W tym tak ważnym wydarzeniu uczestniczyli również wójtowie gminy, którzy życzyli wszystkim nauczycielom i rodzicom nowych sił, wytrwałości i zapału do pracy z dziećmi, a uczniom nieustającej motywacji do nauki i poszerzania swojej wiedzy – mówi Aleksandra Granat z gminy Fajsławice. Pomocne im w tym będą nowe laptopy, które wójtowie przekazali na ręce dyrektorów szkół podczas rozpoczęcia roku szkolnego.

Nowy sprzęt – 14 laptopów wraz z oprogramowaniem (pakiet biurowy, oprogramowanie antywirusowe, a także oprogramowanie logopedyczne) i akcesoria (słuchawki z mikrofonem, głośniki) – zakupiono w ramach programu „Zdalna Szkoła+”. Sprzęt i oprogramowanie dofinansowane zostało w ramach projektu „Wsparcie zdalnego nauczania w Gminie Fajsławice+”.

To już kolejne laptopy, które trafiły do naszych gminnych placówek oświatowych. W czerwcu bieżącego roku przekazano do szkół 17 kompletów sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem. (k)