Nowy sezon, nowy trener?

Po bieżącym sezonie drużyna piłkarska Aviia Świdnik pożegna się ze swoim dotychczasowym trenerem Jackiem Ziarkowskim – tak przynajmniej mówi się w lokalnym środowisku sportowym. Władze klubu nie potwierdzają, ani też jednoznacznie nie zaprzeczają, że są takie plany.
Jako trener, Jacek Ziarkowski jest związany z Avią Świdnik od września 2014. Zastąpił wówczas na tym stanowisku Mirosława Kosowskiego. Ówczesne władze klubu, zatrudniając go tłumaczyły, że zależało im na znalezieniu trenera, który w przeszłości był związany z klubem. Podkreślano też, że jest osobą odpowiedzialną, konkretną i sumiennie podchodzącą do swoich obowiązków. Jako zawodnik występował w m.in. w Granicy Chełm, Hetmanie Zamość, Avii Świdnik, Groclinie Grodzisk Wielkopolski, Górniku Zabrze i Odrze Wodzisław Śląski, gdzie był czołowym strzelcem ekstraklasy. Przez pewien czas grał także w tureckim Malatyaspor. Zanim zaczął pracę z zawodnikami Avii, prowadził Spartę Rejowiec Fabryczny.
Ostatnio w świdnickim środowisku sportowym słyszy się, że są przymiarki do zmiany trenera. Łukasz Reszka, prezes spółki MKS Avia Świdnik, która prowadzi drużynę nie potwierdził, ale też jednoznacznie nie zaprzeczył, że szykują się takie zmiany.
– Sztab szkoleniowy pracuje normalnie – komentuje prezes Avii. – Na ocenę jego wyników czas przyjdzie po sezonie. Każdy z nas jest głodny zwycięstw i na nie czeka. Ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, by zapewnić piłkarzom jak najlepsze warunki do pracy. Poza uporządkowaniem spraw finansowych, zadbaliśmy też o odpowiednie przygotowanie do sezonu. Oprócz treningów na boisku mają zapewnioną siłownię, odnowę biologiczną, odżywki. A przypominam, że funkcjonujemy w standardach trzeciej, czyli tak naprawdę czwartej ligi. Wprowadziliśmy również premie za wygrane. Działamy stabilnie, a tego może nam pozazdrościć niejeden klub w regionie, ale także w Polsce.
Jak dodaje Ł. Reszka do końca sezonu pozostały cztery mecze. Celem postawionym przed drużyną jest zdobycie przynajmniej sześciu punktów.
– Oczekiwania przedstawiliśmy na spotkaniu z trenerami i radą drużyny – mówi prezes Avii.
W lokalnym środowisku piłkarskim szepce się, że zmiana trenera jest niemal pewna. Wśród kandydatów na następców Ziarkowskiego najczęściej wymieniane są dwa nazwiska – Jacka Magnuszewskiego z Puław i Grzegorza Białka, obecnego trenera Lubinianki. (w)