Nowy skarbnik na najbliższej sesji

Od blisko miesiąca miasto Chełm nie ma skarbnika. Do momentu powołania nowej osoby na to stanowisko samorząd nie może zawierać żadnych umów. Prezydent Jakub Banaszek zapewnia, że na najbliższej sesji rady miasta przedstawi wniosek o powołanie skarbnika.

Takiej sytuacji w mieście jeszcze chyba nie było. Zazwyczaj jest tak, że na jednej sesji rada odwołuje skarbnika i powołuje na to stanowisko nową osobę. W ostatnich dniach kwietnia br. radni odwołali z funkcji skarbnika Agnieszkę Kruk. Chwilę później Jakub Banaszek powołał ją na stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta, w miejsce Artura Juszczaka, który okazał się nie najlepszym wyborem.

Od tamtego czasu niedługo minie miesiąc. Brak skarbnika oznacza jedno. Miasto nie może podpisywać żadnych umów, bo zgodnie z przepisami na każdej wymagana jest kontrasygnata skarbnika.

Prezydent Jakub Banaszek zapewnia, że na najbliższej sesji rady miasta przedstawi wniosek o powołanie nowego skarbnika. Nie chciał ujawnić, kto przyjdzie na miejsce Agnieszki Kruk, ale wiele wskazuje na to, że będzie to osoba spoza urzędu. Jeszcze po odwołaniu Kruk i powołaniu jej na stanowisko wiceprezydenta, w magistracie dużo mówiło się, że nowym skarbnikiem może zostać Joanna Babijczuk, wieloletnia dyrektor Wydziału Finansowego. Dziś jest to raczej mało prawdopodobne… (ps)