Nowy sprzęt do ratowania życia

Tuż po świętach Bożego Narodzenia w SP ZOZ w Krasnymstawie odbyło się uroczyste przekazanie nowego respiratora transportowego.

Respirator trafił do krasnostawskiego szpitala dzięki akcji „Wdzięczni medykom”, prowadzonej przez Caritas Polska. Na zaproszenie dyrektora SP ZOZ w Krasnymstawie Andrzeja Jarzębowskiego w uroczystym przekazaniu sprzętu wzięli udział: kapelan szpitala ks. Robert Farian, starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, naczelna pielęgniarka Teresa Basińska oraz pracownicy sekcji aparatury medycznej. Respirator na ręce dyrektora Jarzębowskiego przekazał dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Paweł Tomaszewski.

Projekt „Wdzięczni medykom” jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane Caritasowi przez szpitale i personel medyczny w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Zakłada on zbiórkę pieniędzy na niezbędne wyposażenie placówek medycznych zaangażowanych w walkę z pandemią, w tym zakup respiratorów. W efekcie złożonego wniosku, w ciągu niespełna miesiąca od rozpoczęcia zbiórki, do krasnostawskiego szpitala trafił wysokiej klasy sprzęt o wartości ponad 33 tys. zł. Sprzęt ratujący życie ludzkie. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here