Nowy SUV na lawecie

Do Starostwa Powiatowego w Chełmie dotarł nowy nabytek – SUV Hyundai Tucson. Ale nie na kołach, tylko na lawecie, czym od razu wzbudził zainteresowanie. – Już się zepsuł? – zastanawiali się interesanci z Gmachu.

Niedawno powiat rozstrzygnął przetarg na zakup nowego auta dla urzędników. Oferty złożyły Kia i Hyundai. Wygrała ta druga marka z flagowym modelem popularnego SUV-a – Tucsonem. Powiat ma zapłacić za auto niecałe 100 tys. zł. Gdy przyjechał pod Gmach, od razu wzbudził zainteresowanie. Nie tylko ze względu na ładny wygląd, czarny kolor i aluminiowe felgi, ale głównie dlatego, że został przywieziony na lawecie pomocy drogowej. – Czyżby nowy nabytek już się zepsuł? – pytali.
Okazało się, że urzędnicy tak właśnie sobie zażyczyli, aby auto podstawić im na parking. Żeby przyjechać nim z Lublina, należało go ubezpieczyć i zarejestrować, a z dokumentami pędzić do salonu. A tak – dealer przywiózł go sam na miejsce.
Przed Tucsonem powiat kupił KIA Optimę kombi za 140 tys. zł, którym jeździ starosta. Auto kłuje niektórych niezwykle bogatym wyposażeniem, np. podgrzewanymi i wentylowanymi fotelami, skórzaną tapicerką, 18-calowymi felgami, które wypominał staroście podczas sesji jego poprzednik – Paweł Ciechan. (bf)