Nowy szef od finansów

Paweł Budynek został członkiem zarządu FC Pszczółka w Lublinie. Będzie odpowiadał za sprawy finansowe firmy

Paweł Budynek został nowym członkiem zarządu lubelskiej Fabryki Cukierków Pszczółka. Będzie odpowiadał za sprawy finansowe firmy.


Jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w zakresie ekonomiki i organizacji rolnictwa. Ukończył również studia MBA in Agri-Food Business w Międzynarodowym Instytucie Zarządzania i Marketingu w Gospodarce Żywnościowej SGGW w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w firmach i instytucjach związanych z branżą rolno-spożywczą.

Przed objęciem nowego stanowiska przed dwa lata pracował w Krajowej Spółce Cukrowej S.A., gdzie był odpowiedzialny za prowadzenie kontroli i audytów wewnętrznych w jednostkach organizacyjnych spółki. Wcześniej przez niemal 16 lat był związany z Agencją Rynku Rolnego. Sprawował również funkcję dyrektora Centralnego Inspektoratu Standaryzacji oraz wicedyrektora Departamentu Przetwórstwa i Przekształceń Własnościowych w Ministerstwie Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Wśród osiągnięć zawodowych Pawła Budynka można wymienić m.in. akredytację pierwszego w Polsce laboratorium oceny jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, realizację projektu funkcjonowania Agencji Rynku Rolnego jako agencji płatniczej w ramach Wspólnej Polityki Rolnej UE oraz przygotowanie Agencji Rynku Rolnego do administrowania mechanizmami handlu zagranicznego produktami rolno-spożywczymi na rynku UE.

Prywatnie pasjonuje się tenisem oraz grą w brydża towarzyskiego. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here