Nowy szef powiatowej policji

Od piątku, 5 lutego, krasnostawscy policjanci mają nowego szefa – nadkomisarza Szymona Mroczka.

W piątek przed południem w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie odbyło się uroczyste zdanie i objęcie stanowiska komendanta tutejszej policji. Wprowadzenia nadkomisarza Szymona Mroczka dokonał komendant wojewódzki policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki. Uczestnicy pożegnali także dotychczasowego komendanta krasnostawskiej policji młodszego inspektora Ryszarda Wasiaka, który przeszedł na emeryturę. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią uroczystość miała charakter symboliczny.

Wśród przedstawicieli władz samorządowych znaleźli się Andrzej Leńczuk, starosta krasnostawski oraz Robert Kościuk, burmistrz Krasnegostawu. Inspektor Artur Bielecki podziękował za 30-letnią służbę w szeregach policji Ryszardowi Wasiakowi, podkreślając jego duże zaangażowanie, profesjonalizm i umiejętności kierownicze. – Życzył też dalszych sukcesów w życiu osobistym. Dodał, że powierzając komendę w ręce nadkomisarza Szymona Mroczka wierzy, że wysoki poziom pracy jednostki oraz dobre tradycje, będą nadal kontynuowane – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Komendant Wasiak podziękował wszystkim za dotychczasową służbę i współpracę. Podkreślił, że służba w krasnostawskiej jednostce była niezwykłym okresem w jego życiu zawodowym, jak i prywatnym. Nadkomisarz Mroczek obejmując stanowisko komendanta policji w Krasnymstawie podkreślił, że dołoży wszelkich starań, by wysoki poziom jednostki był utrzymany. Komendant Mroczek służbę w policji rozpoczął w 1996 r. w pionie prewencji. Dotychczas pełnił funkcję komendanta policji w Janowie Lubelskim. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here