Nowy wiceszef policji w Krasnymstawie

W środę, 15 maja, odbyła się uroczystość związana ze zmianą na stanowisku pierwszego zastępcy komendanta powiatowego policji w Krasnymstawie. Podinpsektora Janusza Pudźwę zastąpił nadkomisarz Zbigniew Oleszczuk.

W środę w krasnostawskiej komendzie odbyło się uroczyste pożegnanie pierwszego zastępcy komendanta powiatowego policji w Krasnymstawie podinsp. Janusza Pudźwy. W uroczystości udział wzięli m.in.: komendant powiatowy policji w Krasnymstawie mł. insp. Wioletta Pawluk, a także policjanci i pracownicy cywilni.

Podinsp. Pudźwa rozstaje się z komendą w Krasnymstawie, w której służył w latach 2012-2016 i od czerwca 2017 r. Swoim podwładnym dał się zapamiętać jako życzliwy i kompetentny przełożony. Nie żegna się jednak z mundurem, został powołany na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji w Lublinie. – W swoich podziękowaniach podkreślał, iż do jego awansu przyczynili się w znacznej mierze podwładni, którzy oprócz rzetelnej pracy potrafili stworzyć wspaniałą atmosferę pracy w krasnostawskiej komendzie – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

Podczas uroczystej zbiórki zgromadzeni przywitali również następcę mł. insp. Pudźwy – nadkom. Zbigniewa Oleszczuka, dotychczasowego naczelnika wydziału prewencji KPP w Krasnymstawie. Służbę w policji Oleszczuk rozpoczął w 1995 r. Z komendą w Krasnymstawie związany jest od 2000 r. – Posiada bardzo bogate doświadczenie zawodowe, które zdobywał na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych.

Ostatnie zajmowane przez niego stanowiska to: ekspert ds. kontroli i naczelnik wydziału prewencji KPP w Krasnymstawie. W swojej dotychczasowej służbie był wielokrotnie odznaczany i nagradzany – dodaje rzecznik. Nowy wicekomendant posiada wyższe wykształcenie. Interesuje się sportem, jest żonaty i ma dwoje dzieci. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here