O bezpieczeństwie na drodze wiedzą wiele

Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy i opanowanie techniki jazdy rowerem to konkurencje, z którymi mierzyli się uczniowie szkół podstawowych w ramach powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.


– Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowany jest z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jego celem są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez popularyzowanie m.in. przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu – mówi st. asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Powiatowe eliminacje do turnieju odbyły się w Świdniku, w ubiegły czwartek (28 kwietnia) na terenie Szkoły Podstawowej nr 5. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn. W kategorii wiekowej klas I-V najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dorohuczy, w grupie wiekowej klas VI-VIII zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Siostrzytowie, a laureatem w kategorii Szkolnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych zostali uczniowie ze Świdnika.

Zwycięzcy będą reprezentować powiat świdnicki w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w maju. Współorganizatorem turnieju na terenie powiatu świdnickiego była Komenda Powiatowa Policji w Świdniku.(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here