O godną Wigilię dla najuboższych

My nie znamy uczucia prawdziwego głodu. Głodu, który powoduje niepokój w całym ciele, drżenie rąk i uniemożliwia skupienie myśli. Pomóżmy sprawić, by wszyscy, którzy go znają choć na moment o nim zapomnieli i wraz z kromką chleba dajmy im nadzieję – apeluje Monika Zielińska, prezes Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.


Trwa zbiórka na wigilijne „Paczki Brata Alberta” dla 350 najuboższych lubelskich rodzin. Na portalu zrzutka.pl wpłacono już na ten cel 19 856 zł. Brakuje jeszcze 15 144 zł. Koszt jednej paczki wigilijnej dla ubogich to tylko 100 zł, ale dla potrzebujących to szansa na godną Wigilię. Rekordzista wpłacił w tym roku kwotę 5 tys. zł, były wpłaty po 1000 złotych, ale większość uczestników zbiórki wpłaca kwoty 100 – 200 zł.

– Grudzień to miesiąc, kiedy wspólnie przy ul. Zielonej 3 spotykaliśmy się na Wigilii Dobroci. Ten rok jest inny, ale nie zmienia się misja, którą kontynuujemy wspólnie od 40 lat. W związku z pandemią, nie możemy zorganizować spotkania dla Naszych Podopiecznych, ale to nie znaczy, że o nich zapominamy – wszystkim osobom potrzebującym, które się do nas zgłoszą chcemy przekazać na Boże Narodzenie „Paczkę Brata Alberta” – informuje prezes Monika Zielińska. – Nie możemy pozwolić na to, aby w święta ktoś pozostał głodny, by w tym wyjątkowym i rodzinnym czasie cierpiał głód. W związku z tym, że jesteśmy organizacją, która działa społecznie – możemy pomagać na tyle, na ile pomagacie nam Wy. Chcemy przygotować min. 350 paczek, szacujemy, że koszt jednej paczki będzie wynosił 100 zł – dodaje pani prezes.

W Paczkach Brata Alberta znajdą się produkty spożywcze, z których będzie można przygotować kolację wigilijną dla 2-3 osób, czyli: pierogi z kapustą, barszcz, uszka, ryba, ziemniaki, wędlina, coś słodkiego, makaron, mak, chleb i inne produkty.

Wpłat można dokonywać na zrzutka.pl. pod hasłem: „głód to nie wybór – podaruj Paczkę Brata Alberta”, poprzez stronę: paczkabrataalberta.pl, albo poprzez wpłatę bankową na konto: Kuchnia Brata Alberta (ING): 23 1050 1953 1000 0023 3387 2428.

Przedstawiciele Bractwa zwracają się też z gorącym apelem o pomoc żywnościową:

„Potrzebujemy trwałej żywności, z której możemy przygotować posiłki i paczki dla naszych podopiecznych, np. konserwy rybne i mięsne, tłuszcze, zupy w proszku, sosy, dżemy, wędliny oraz inną trwałą żywność tj. herbata, kawa, makaron, kasza, ryż. Poza trwałą żywnością chętnie przyjmiemy męską, ciepłą odzież oraz buty.” (l)