O karierze w internecie i nie tylko

Ryan Socash

Już 9 czerwca Starostwo Powiatowe w Świdniku oraz I LO im. W. Broniewskiego zaproszą świdniczan na spotkanie z Ryanem Socashem, Amerykaninem mieszkającym od kilkunastu lat w Polsce, który zawodowo zajmuje się prowadzeniem telewizji online.


To już drugi Amerykanin, którego na spotkanie z uczniami „Bronka” i mieszkańcami Świdnika zaprosiło Starostwo Powiatowe. Poprzednim gościem był Kris Cichonski – weteran Afganistanu, który pomaga żołnierzom z zespołem stresu pourazowego.
– Tamto spotkanie było niezwykle inspirujące dla wszystkich uczestników, dlatego postanowiliśmy kontynuować tę formę edukacji. – mówi Jakub Osina, członek zarządu powiatu i pomysłodawca serii spotkań. – Tym razem tematem jest kreatywność i zarabianie w Internecie, czyli coś, co interesuje młodych ludzi. Będzie też można spojrzeć na nasz kraj oczami obcokrajowca, co może być bardzo pouczające. – dodaje.
Tym razem gościem spotkania będzie Ryan Socash – mieszkający od 2005 r. w Polsce Amerykanin. Jest dyrektorem zarządzającym w Mediakraft PL, firmie tworzącej pierwszą w Polsce sieć telewizji internetowej, która poza wspieraniem niezależnych twórców, produkuje własne, autorskie programy. Socash jest też ekspertem ds. marketingu w telewizji internetowej; oraz producentem programów i formatów internetowego wideo. Prowadzi własny kanał na YouTube: „KULT AMERICA”, zarządza kilkoma innymi, np. „PONKI”, czy „TOPOWA DYCHA”. Z jego doświadczeń chętnie korzystają inni. W 2015 roku, przeprowadził serię wykładów z zakresu mediów internetowych na Uniwersytetach w Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu i Warszawie.
Zainspirować się i poznać youtubera będzie można w piątek 9 czerwca o godz. 10.30 w sali gimnastycznej I LO w Świdniku. Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona wielkością sali. Gość o swojej karierze w Polsce i nie tylko będzie opowiadał w języku angielskim. W tym języku jest też spot promujący spotkanie, opublikowany w poniedziałek na powiatowym kanale „Powiat Świdnik TV” na Youtube oraz na profilu facebookowym powiatu. (opr. w)