O krok od awansu

Bardzo dobry występ zanotowali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

W wojewódzkim finale, rozgrywanym przed tygodniem w Radzyniu Podlaskim, świdniczanie w swojej kategorii U-12 zajęli trzecie miejsce i byli bardzo blisko awansu do finału centralnego turnieju, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.
W rozgrywkach zmierzyły się 24 zespoły z całego województwa. Chłopcy z „piątki” z piłkarskiej klasy sportowej 5C, na co dzień grający w barwach MKS Avia, jak burza przeszli przez eliminacje grupowe, wygrywając wszystkie mecze. W ćwierćfinale podopieczni Grzegorza Martyniuka pewnie pokonali UKS Dubler Opole Lubelskie, ale w półfinale trafili na Akademię Młodych Orłów Lublin, której ulegli 1:4. W spotkaniu o 3. miejsce młodzi świdniczanie pokonali SP nr 2 z Łęcznej 4:3. W nagrodę odebrali okazałe puchary i upominki. Gratulował im Marcin Kasprowicz, trener kadry U-19. Oprócz trenera G. Martyniuka opiekunem podczas meczu i autorem fotorelacji była Sylwia Giełzak. Skład reprezentacji: Miłosz Kowalski, Jan Parcheta, Michał Janczak, Piotr Wolski, Edwin Mościcki, Karol Świdnik, Ireneusz Dmitruk, Kacper Woźniak, Eryk Szydłowski i Igor Maluga. (opr. w)