O krok od tragedii

Trzy samochody zderzyły się Wielkopolu w gminie Gorzków. Powód? Jeden z kierowców rozpoczął manewr wyprzedzania w momencie, gdy sam był wyprzedzany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 1 marca, po godzinie 14.40 w miejscowości Wielkopole. Dyżurny komendy powiatowej policji w Krasnymstawie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu trzech aut osobowych. Jedno z nich znajdowało się w rowie. – Na miejsce natychmiast pojechały służby ratunkowe.

Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów, 23-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw, kierujący fordem, nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru i rozpoczął manewr wyprzedzania samochodu osobowego marki Nissan jadącego przed nim w momencie, kiedy sam był wyprzedzany przez volkswagena, którym kierował 38-latek z gminy Niedrzwica Duża – informuje Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Nissanem kierował 26-latek z gminy Gorzków.

Doszło do zderzenia pojazdów, kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. – Na szczęście nikt nie ucierpiał. Kierowca forda został ukarany mandatem i sześcioma punktami karnymi.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i upewnienie się czy możemy wykonać jakikolwiek manewr na drodze. Wystarczy chwila nieuwagi, aby spowodować nieodwracalne skutki, nawet te najtragiczniejsze. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here