O likwidacji nie ma mowy

Zespół Szkół w Trawnikach ma problemy – Sanepid nakazał szkole zamknąć sale lekcyjne zlokalizowane w internacie, bo nie mają one przepisowej wysokości i wentylacji. Do tego z roku na rok maleje liczba chętnych do nauki w placówce.


Stąd pojawiły się pogłoski, że władze powiatu rozważają jej zamknięcie. – To nieprawda. Wręcz przeciwnie – w budżecie powiatu zapisaliśmy ponad milion złotych na modernizację szkoły i szukamy pomysłów, jak ją rozwijać – zapewnia starosta Łukasz Reszka (PiS).

Władze starostwa spotkały się w ubiegłym tygodniu z gronem pedagogicznym szkoły, by wspólnie radzić, jak rozwiązać problemy, z jakimi boryka się placówka. Są poważne – wojewódzki sanepid zakazał dalszego wykorzystywania na sale lekcyjne pomieszczeń w szkolnym internacie, bo mają one tylko 2,5 metra wysokości i brakuje w nich wentylacji, a zgodnie z przepisami pomieszczenia do nauki powinny mieć co najmniej 3 metry wysokości. Sanepid odrzucił wniosek dyrektora placówki o warunkowe dopuszczenie dalszego prowadzenia zajęć w internacie i szkoła musi przenieść wszystkie lekcje do głównego budynku, a tu brakuje wolnego miejsca. Nie mniej ważnym problem jest słaby w ostatnich latach nabór do klas pierwszych.

– Stanowczo zaprzeczam, by były plany likwidacji szkoły. Wypuszczane przez kogoś tego typu plotki to kłamstwa – zapewnił na początku spotkania dyrekcję i nauczycieli starosta Łukasz Reszka. – ale musimy zastanowić się, jak zwiększyć zainteresowanie szkołą potencjalnych uczniów, jak uatrakcyjnić jej ofertę i poprawić warunki do nauki oraz zapewnić rozwój zawodowy kadrze pedagogicznej.

W tegorocznym budżecie powiatu zapisano ponad milion złotych na szkołę w Trawnikach.

– To najlepsze potwierdzenie, że chcemy nie tylko ją utrzymać, ale i rozwijać. Zespół Szkół w Trawnikach to jedyna nasza jednostka na terenie tej gminy i będziemy robić wszystko, by ją ratować i poprawiać – mówi Radosław Brzózka, członek zarządu Powiatu Świdnickiego.  JN

Zespół z tradycjami

Zespół Szkół w Trawnikach funkcjonuje od ponad 40 lat. Obecnie mieści się tam 3-letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa.W strukturach ZS jest też 3-letnie liceum dla dorosłych oraz szkoła policealna. W placówce znajduje się też Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego. Zespół prowadzi również kursy zawodowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here