O nosie bajka

To tytuł debiutanckiej książki dla najmłodszych, która wyszła spod pióra Małgorzaty Sikorskiej. Podczas ostatniego „Literackiego czwartku” w Przedszkolu Miejskim nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie autorka zaprezentowała najmłodszym swoją twórczość. Zachwytom nie było końca.

Niewidomej autorce na spotkaniu towarzyszył pies przewodnik, co jeszcze bardziej rozbudziło entuzjazm przedszkolaków. Dzieci z zapałem wsłuchiwały się w treść bajki. Dzień z książką zapamiętają z pewnością na długo.
Jak podkreśla koordynator kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, nauczyciel przedszkola Magdalena Tchórz-Wójtowicz, literacka czwartkowa uczta dla najmłodszych nie tylko wpisuje się w ogólnopolską akcję, ale też w misję miejskiej placówki. To właśnie dzieci są najbardziej wrażliwe na literaturę. W swojej prostocie oraz humorze pobudza i rozwija dziecięcą wyobraźnię, ich zdolność interpretacji świata i kreatywne myślenie. Inspiruje, odwołuje się do emocji i pozwala najmłodszym na odkrycie własnych zainteresowań. (pc)