O Policji wiedzą prawie wszystko

Grupa laureatów II Turnieju Klas Policyjnych im. Stanisławy Filipiny Paleolog

W piątek, 15 listopada, w XVIII LO przy ul. Przyjaźni odbył się II Turniej Klas Policyjnych im. Stanisławy Filipiny Paleolog. Tegoroczne zmagania były tym ważniejsze, że obchodzimy setną rocznicę powstania Policji Państwowej.


W szkole, której patronuje założycielka Kobiecej Policji i pierwsza komendantka Polskiej Policji Kobiecej w dwudziestoleciu międzywojennym, klasy mundurowe, powstały jako pierwsze tego typu w Lublinie. Od roku szkolnego 2016/17 w XVIII LO uczniowie kształcą się w klasach: policyjnej, ratowniczej oraz w klasie straży granicznej i służby celnej.

Przedmioty innowacyjne są wykładane przez inspektora policji w st. sp. Zygmunta Sitarskiego, lek. med. Sławomira Gałaszkiewicza i inspektora służby celnej Jacka Iwańczuka. Oferta zajęć w klasach mundurowych policji obejmuje m.in. dodatkowe wyjścia na strzelnicę, poznawanie w praktyce pracy policjanta, wycieczki na komendę, do laboratorium kryminalistyki oraz tygodniowy obóz szkoleniowy.

Absolwenci szkoły wielokrotnie związali swoją przyszłość z policją, wielu z nich wybrało dalszą naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Konkurs, który organizuje LO, pokazuje, że kandydatów na policjantów, którzy mogą pochwalić się wiedzą o tajnikach służby, nie brakuje.

Podczas konkursu w szkole obecni byli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, którzy m.in. informowali o zasadach naboru do policji. (EM.K.)

Laureaci:

Kategoria: test pisemny dotyczący ogólnej wiedzy o policji – Wojciech Pacan, XVIII LO (I miejsce)
Kategoria: test sprawności fizycznej – Wojciech Pacan, XVIII LO (I miejsce)
Kategoria: prezentacja multimedialna lub film – XXVII LO (I miejsce)
W klasyfikacji drużynowej
I miejsce – XVIII LO im. Stanisławy Filipiny Paleolog w Lublinie
II miejsce – XXVII LO im. Zesłańców Sybiru w Lublinie
III miejsce – VIII LO im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie
IV miejsce – ZS im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here