O poślizg najłatwiej na wiaduktach

Tylko jednego poranka, na wiadukcie na węźle Felin, z powodu śliskiej nawierzchni doszło do pięciu kolizji

W ubiegły czwartek (26 listopada) na terenie powiatu świdnickiego doszło do sześciu zdarzeń, spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze. Policja przypomina, że na śliskiej powierzchni łatwo o niekontrolowany poślizg auta i apeluje o rozsądek.


– Prognoza na najbliższe dni przewiduje nocne spadki temperatury poniżej zera. Śliska nawierzchnia jezdni znacznie utrudnia poruszanie się po drogach. Musimy pamiętać, że asfalt znajdujący się na mostach i wiaduktach ulega szybszemu oblodzeniu niż pozostałe drogi. Właśnie na takich odcinkach dróg w ubiegły czwartek rano doszło aż do sześciu zdarzeń drogowych, przy czym pięć z nich wydarzyła się w jednym miejscu – mówi asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Około godz. 5 dyżurny świdnickiej policji otrzymał zgłoszenie, że na zjeździe z drogi ekspresowej S-12 w kierunku Lublina, na wiadukcie, doszło do uderzenia pojazdu w bariery energochłonne.

– Jak ustalili policjanci chwilę po zgłoszeniu na tym samym odcinku jezdni kolejne samochody wpadając w poślizgi uderzały w przydrożne bariery. W sumie aż pięć pojazdów brało udział w podobnych kolizjach. Na szczęście nikomu nic się nie stało – dodaje asp. Domaradzka.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło przed godziną 8 i dotyczyło ulicy Jana III Sobieskiego, gdzie na wiadukcie kierowca suzuki wpadł w poślizg i uderzył w bariery. W tym przypadku również na szczęście kierujący nie odniósł obrażeń. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here