O powiecie wiedzą wiele

Poznaliśmy laureatów piątej już edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powiecie Chełmskim.

Rywalizacja prowadzona była w trzech kategoriach wiekowych, a konkurs składał się z trzech części – testu obejmującego zagadnienia związane z geografią, historią i przyrodą powiatu chełmskiego, rozpoznawania zabytków na zdjęciach oraz zadania z mapą.
W pionie szkół podstawowych najwięcej punktów zdobyli: Karolina Haponiuk, Konrad Oliferuk, Aleksandra Niedźwiecka (cała trójka ze SP w Czułczycach), Mikołaj Kloc i Joanna Turek (oboje z ZS w Sawinie) oraz Weronika Młynarczyk z SP w Wólce Petryłowskiej. Drużynowo najlepsze były SP w Czułczycach, SP w Sawinie, SP w Wólce Petryłowskiej, SP w Wierzbicy oraz SP w Bukowie Wielkiej.
Wśród gimnazjalistów zwyciężyli Szymon Dmitruk, Zuzanna Kloc (oboje z Gimnazjum w Sawinie), Natalia Hanczaruk (Gimnazjum w Wierzbicy) i Emila Gajuk (Gimnazjum w Strupinie). Drużynowo pierwsze miejsce wywalczyło Gimnazjum w Sawinie, drugie Gimnazjum w Wierzbicy, a trzecie Gimnazjum w Strupinie.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych trzy pierwsze miejsca zajęli członkowie Koła Turystycznego „Młodzik” z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie: Alicja Siatka, Karolina Jusiuk i Aleksandra Starzomska, a czwarte Kamila Piasecka z IV LO w Chełmie. W punktacji drużynowej w tej kategorii zwyciężyła ekipa z MDK w Chełmie, przed IV LO w Chełmie i ZSZ Nr 5 w Chełmie.
Organizatorem konkursy był Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Chełmie, Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz ZS w Sawinie. (mg)