O puchar Wójta Gminy Chełm

Turniej Nadziei Olimpijskich na 100-lecie Niepodległości w mini zapasach o puchar Wójta Gminy Chełm Wiesława Kociuby pod taką nazwą w Strupinie Dużym rywalizowali uczniowie klas IV i V szkół podstawowych.


Specjalnymi gośćmi zawodów byli olimpijczycy Andrzej Głąb, Dariusz i Piotr Jabłońscy oraz Radosław Truszkowski. Po odśpiewaniu przez wszystkich hymnu narodowego oficjalnego otwarcia turnieju dokonali dyrektor Szkoły Ewa Grusza i Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba, który życzył młodym zawodnikom kultywowania idei olimpizmu, walki fair play oraz świetnej sportowej zabawy.

W zawodach wystartowało ponad 60 zawodniczek i zawodników z 6 szkół podstawowych.

Szkoły rywalizowały w dwóch grupach, każda runda składała się z trzech konkurencji mini zapasów.

Po emocjonujących pojedynkach wyłoniono zwycięzcę turnieju. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce SP w Tyszowcach – opiekun Daniel Chwastek, II miejsce SP w Okszowie – opiekun Agnieszka Madeja Dyńska, III miejsce SP w Strupinie – opiekunowie Emilia Wesołowska, Marcin Sadowski, IV miejsce SP w Stawie – opiekun Anna Gajewska, Miejsce V SP w Żółtańcach – opiekun Beata Sadowska i SP w Stołpiu Andrzej Hadam.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy dla szkół, a najlepsza trójka szkół także puchary. Medale i puchary ufundowała Gmina Chełm.

Turniej organizowany był przez Biuro Promocji Gminy Chełm i Szkołę podstawową im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym.

Wszystkich młodych mieszkańców Gminy Chełm, którzy chcieliby się sprawdzić i rozpocząć piękną przygodę z zapasami zapraszamy na bezpłatne treningi do szkoły w Strupinie, które prowadzi Marcin Sadowski.