Obiecane miliony na drogi

W poniedziałek, 9 września, wicepremier Jacek Sasin przekazał symboliczne czeki na remonty dróg w powiecie krasnostawskim. Do miasta, starostwa i gmin, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych mają trafić miliony złotych.

9 września na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Szkolnej w Krasnymstawie wicepremier Jacek Sasin z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem i wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem wręczyli przedstawicielom lokalnych władz samorządowych promesy na realizacje zadań w zakresie drogownictwa.

– Jednym z samorządów, które uzyskały wsparcie finansowe na zadania drogowe, jest krasnostawskie starostwo powiatowe, które uzyskało niebagatelne dofinansowanie w wysokości 11,1 mln zł – informuje Tomasz Kliszcz ze starostwa. Pieniądze mają pomóc w realizacji trzech zadań na drogach powiatowych: przebudowie drogi Pełczyn – Krasnystaw, wraz z odcinkami znajdującymi się na ulicach Kościuszki, Szkolnej oraz przebudową skrzyżowania ulic Poniatowskiego z Mickiewicza, przebudowie drogi Częstoborowice – Orchowiec – Gorzków oraz modernizacji drogi Suszeń – Majdan Borowski – Wirkowice.

Promesę z rąk wicepremiera Sasina odebrali przedstawiciele zarządu powiatu: starosta Andrzej Leńczuk, wicestarosta Marek Nowosadzki, a także członkowie zarządu Jan Mróz i Piotr Suchorab. W spotkaniu, oprócz przedstawicieli samorządów odbierających symboliczne zapewnienia o wsparciu finansowym, uczestniczyli m.in. parlamentarzyści – Teresa Hałas, Sławomir Zawiślak i Lucjan Cichosz.

Promesy odebrali też: wójt gminy Fajsławice Janusz Pędzisz (na remont drogi w Fajsławicach oraz Woli Idzikowskiej, a także przebudowę drogi gminnej w Marysinie), wójt Łopiennika Górnego Artur Sawa (na modernizację mostu w miejscowości Olszanka oraz przebudowę dróg gminnych łączących Łopiennik Dolny i Łopiennik Podleśny), wójt Kraśniczyna Monika Grzesiuk (na remont ulic Polna i Parkowa w Kraśniczynie), wójt Rudnika Paweł Kucharczyk (na drogę w Kaszubach), wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik (na budowę drogi gminnej wraz z przebudową mostu na rzece Wieprz w Stężycy Nadwieprzańskiej), wójt Żółkiewki Jacek Lis (na przebudowę drogi w miejscowości Rożki Kolonia), czy wójt Gorzkowa Marek Kasprzak (na modernizację drogi w Wielkopolu). Promesa trafi też do gminy Izbica (na budowę drogi dojazdowej do pól i lasów w miejscowości Izbica-Zalesie).

Robert Kościuk, burmistrz Krasnegostawu, odebrał symboliczny czek na aż trzy inwestycje: budowę drogi od osiedla Jagiellońskiego wzdłuż ul. Okrzei, budowę ul. Bocianiej oraz budowę ul. Nadwieprzańskiej. (kg)