Obili twarz z zemsty

Sprawcy odmówili składania wyjaśnień, ale z relacji pokrzywdzonego wynika, że powodem napaści była urażona duma. Nie zostali zaproszeni na wystawne przyjęcie, więc zemścili się na bliskim gospodarza. Na imprezie nie popili, a teraz grozi im więzienie.

W nocy z piątku na sobotę (10/11 listopada) dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu 33-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Sawin. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został zaatakowany, gdy wracał akurat do domu. Bandyci, którzy obili mu twarz, są mu dobrze znani. Mundurowi nie mieli zatem problemu z namierzeniem sprawców.
– Policjanci z komisariatu w Sawinie zatrzymali w tej sprawie dwóch mieszkańców gminy Chełm w wieku 30 i 35-lat. W miniony poniedziałek, 13 listopada, zostały im przedstawione zarzuty pobicia. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat trzech – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Żaden z dwójki zatrzymanych nie chciał się przyznać, co było powodem napaści. Obaj odmówili składania wyjaśnień. Z kolei pokrzywdzony zeznał, że niedawno członek jego rodziny wyprawił wystawne przyjęcie, na które mężczyźni usiłowali się wprosić. Nie udało im się, więc w odwecie, urażeni, mieli pobić spotkanego na swojej drodze 33-latka. (pc)