Oblężenie aquaparku

Średnio 1 000 osób dziennie odwiedziło w lipcu Chełmski Park Wodny. W pierwszym miesiącu wakacji aquapark przeżywał prawdziwe oblężenie. Z wodnych atrakcji skorzystało łącznie 30 tysięcy klientów.

– Powoli zbliżamy się do osiągnięcia liczby 200 tysięcy klientów od momentu otwarcia obiektu, czyli od 26 listopada – mówi Zbigniew Mazurek, prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. – To raz jeszcze potwierdza opinię, że obiekt jest potrzebny i cieszy się dużą popularnością.
W lipcu progi Chełmskiego Parku Wodnego przekroczyło blisko 30 tysięcy osób. – To nasz najlepszy wynik – podkreśla Z. Mazurek. – Do tej pory rekordowym miesiącem był styczeń, kiedy frekwencja w aquaparku osiągnęła 27,5 tys. osób. Mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach gości będzie jeszcze więcej. Trzydzieści tysięcy osób, które w lipcu skorzystały z usług Chełmskiego Parku Wodnego, to bez wątpienia bardzo dobry wynik, szczególnie biorąc pod uwagę wielkość naszego obiektu. Ale mówimy tu tylko o osobach korzystających z usług parku wodnego. Gdyby doliczyć setki klientów naszych najemców, to wynik byłby znacznie wyższy. Teraz czekamy na 200 tysięcznego klienta aquaparku, co powinno nastąpić lada dzień. Spróbujemy wyłowić go z tłumu i wręczyć niespodziankę.
Lipcowy rekord to, jak twierdzą władze spółki, efekt wakacji i sporej grupy turystów, którzy przyjeżdżają do Chełma, by skorzystać z parku wodnego. Według obserwacji pracowników spółki, największą grupę klientów stanowią mieszkańcy Chełma i powiatu chełmskiego. Nie brakuje też osób z sąsiednich powiatów, w tym: hrubieszowskiego, krasnostawskiego, włodawskiego, łęczyńskiego czy świdnickiego. Chełmski Park Wodny stał się bardzo popularny również wśród mieszkańców Zamościa i okolic, którzy coraz chętniej przyjeżdżają do naszego miasta. Znaczącą grupę stanową także mieszkańcy Lublina. Ci najchętniej korzystają z chełmskiego saunarium, choć nie brakuje też miłośników wodnych atrakcji.
– Odnotowujemy też sporą liczbę turystów wypoczywających nad jeziorem Białym – podkreśla prezes Mazurek. – Mamy wielu gości zza granicy i wycieczki z nawet odległych miejscowości województwa. Ale najbardziej cieszy nas widok całych rodzin, szczególnie tych z Chełma, które dzięki powstaniu parku wodnego mają dodatkowe miejsce, by aktywnie i atrakcyjnie spędzić wolny czas. W lipcu zauważyliśmy duży wzrost sprzedaży biletów rodzinnych.
Spostrzeżenia dotyczące przyjezdnych klientów już wkrótce potwierdzić mają dodatkowe dane. W systemie obsługującym sprzedaż biletów zostały wprowadzone statystyki miejscowości, z której przyjechał klient Chełmskiego Parku Wodnego. – Prowadzone w ten sposób wewnętrzne badania mają pomóc nam w działaniach marketingowych i promocji ChPW w innych miastach oraz powiatach. W efekcie ma to przyciągnąć kolejnych klientów – wyjaśnia Z. Mazurek. – Już teraz jesteśmy obecni w wielu turystycznych regionach województwa, gdzie można znaleźć nasze ulotki, zobaczyć billboardy czy spotkać hostessy. Po Zamościu i okolicy jeździ pojazd w barwach i z reklamą Chełmskiego Parku Wodnego, który promuje nasz obiekt w ramach barterowej umowy z dealerem samochodowym.
Frekwencja w aquaparku cieszy prezydent Chełma, Agatę Fisz. – Jeszcze w ubiegłym roku pojawiały się głosy, że park wodny będzie świecił pustkami – mówi. – Przeciwnicy jego budowy wymyślali różne teorie, by podważyć sens tej inwestycji. Dziś widzimy, że nie mieli racji. Z Chełmskiego Parku Wodnego korzystają tysiące mieszkańców naszego miasta, a jego atrakcyjność przyciąga mnóstwo przyjezdnych. Część z nich zwiedzi także Chełm, zostawi pieniądze w restauracjach, sklepach i różnych punktach usługowych. Do tego sam park wodny generuje zatrudnienie na poziomie około 90-100 osób. Będziemy podejmować kolejne wyzwania i inwestować w nasze miasto. Gdyby słuchać głosów przeciwnych to nie mielibyśmy w Chełmie ani nowego kina, ani bulwaru, biblioteki, fabryk w strefie ekonomicznej, o parku wodnym i innych inwestycjach już nie wspominając.
Na zwiększenie liczby gości wpływ może mieć rozstrzygnięcie postępowania o wynajem ostatniego wolnego pomieszczenia w obiekcie. Ma tam powstać klub fitness, którego otwarcie jest planowane jesienią. Zaawansowane są prace przy rozbudowie położonego przy Chełmskim Parku Wodnym parkingu pomiędzy ulica Trubakowską i Lubelską. Natomiast nie wiadomo jeszcze, co powstanie po drugiej stronie Parku Wodnego. Pustą działkę, na części której znajdował się tymczasowy parking, miasto wystawiło na sprzedaż. (ptr)