Obrabiają przez okno

Na terenie os. Olimpijczyków w Świdniku doszło do kilku włamań. Złodzieje wchodzili do domów, forsując okna. Zabierali wszystko, co wydawało się im cenne: sprzęt komputerowy, fotograficzny i biżuterię.


„W weekend (28-30 lipca) w Świdniku w okolicach os. Olimpijczyków doszło do serii włamań. Drodzy sąsiedzi, jeżeli ktoś z Was posiada monitoring lub widział coś lub kogoś podejrzanego, bardzo proszę o kontakt przez redakcję Spotted lub (najlepiej) z komendą Policji. Do włamań dochodziło w biały dzień, więc jest duża szansa, że ktoś coś zauważył. Z góry dziękuję i apeluje o ostrożność i czujność” – napisała na Spotted: Świdnik na Facebooku mieszkanka miasta.
Policja potwierdza, że w ostatni weekend lipca w rejonie ul. Olimpijczyków doszło do kilku włamań.
– Otrzymaliśmy cztery zgłoszenia: trzy z ul. Czecha oraz jedno z ul. Marusarza i oczywiście prowadzimy postępowanie w tej sprawie – potwierdza mł. asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.
Z obrabowanych domów zginęły m.in. sprzęt komputerowy, fotograficzny, biżuteria. Trwają czynności mające na celu ustalenie kwoty strat poniesionych przez właścicieli. Najprawdopodobniej tych zuchwałych kradzieży dokonał ten sam sprawca lub sprawcy, bo do wszystkich domów przestępcom udało się wejść w ten sam sposób – po uprzednim wypchnięciu okna.
Policja również apeluje do wszystkich, którzy mają kamery w autach lub monitoring przy posesjach, i tych, którzy w te dni zauważyli coś niepokojącego, o zgłaszanie się na komendę.
(w)