Obywatelskie seanse pod gwiazdami

W cztery wakacyjne weekendy świdniczanie będą mogli wziąć udział w Letniej Akademii Filmowej. Pomysł organizacji takiej imprezy zgłosił jeden z mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Zagłosowało na niego 571 osób.


Wśród inicjatyw zgłoszonych do tegorocznego budżetu obywatelskiego pojawiła się propozycja zorganizowania w mieście plenerowego kina.
– Z podobną inicjatywą spotkałem się na toruńskim deptaku. Seans obejrzało mnóstwo ludzi – mówi Marcin Lewandowski, pomysłodawca świdnickiej Letniej Akademii Filmowej.
Pomysł przypadł do gustu wielu, bo znalazł się na 7. miejscu wśród projektów realizowanych w tym roku z budżetu obywatelskiego. Zagłosowało na niego 571 osób.
Seanse odbędą się w cztery wakacyjne soboty: 8 i 22 lipca oraz 5 i 19 sierpnia na terenach zielonych za kościołem św. Kingi. Rozpoczynać się będą o godzinie 21 i za każdym razem zaprezentowane zostaną dwa filmy. Organizator, Miejski Ośrodek Kultury, ma zapewnić 200 miejsc siedzących, a filmy wyświetlane będą na ekranie o wymiarach 10 na 16 metrów. Jeśli chodzi o repertuar, wybiorą go sami mieszkańcy. (w)